Küçüksu Kasrı Düğün Organizasyonu

 

  

 

By Barış Organizasyon Küçüksu Kasrı'nda gelin, damat ve misafirleri için gerçekleştirdiği düğün organizasyonlarıyla unutlumayacak anlar yaşatmaktadır.

 

Son dönemlerde kapalı düğün salonlarıyla beraber giderek rağbet gören tarihi mekanlar, kasırlar, orman ve daha ver çok farklı mekanda gerçekleştirilen düğünlerin sayısı gittikçe artmaktadır. 

 

Bu mekanlardan biri İstanbul'un tarihi kasırlarıdır. By Barış Organizasyon da tarihi kasırlarda gerçekleştirilen düğünlerde a'dan z'ye her türlü hizmeti sunmaktadır.

 

Gelin ve damat adaylarının İstanbul Küçüksu Kasrı'ndan gerçekleştirecekleri düğünlerde By Barış Organizasyonu'ndan alacakları hizmetle muhtaşem bir düğün organizasyonu gerçekleştireceğimizin garantisini veriyoruz. 

 

Küçüksu Kasrı düğün organizasyonu hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Sultan Abdülmecit döneminden günümüze kalan önemli bir eserdir. Bu tarihi mekanda birbirinden güzel düğün törenleri organize edilmiştir. Çiftlerin bu mutlu günü için harika bir mekan alternatifidir. Asil ve sıra dışı bir düğün isteyenlere Küçüksu Kasrı düğün töreni, iyi bir seçim olacaktır. Birbirini seven iki insan, hayatını birleştirirken böyle önemli bir eserin içinde olmaktan mutluluk duyacaktır. Bu anlar, harika fotoğraflarla ölümsüz kılınır.

Yaklaşık iki ya da üç saat sürecek olan bir düğün töreni için aylar öncesinden hazırlıklara başlanır. Bu hazırlıklar içinde en önemlisi ise düğün mekanıdır. İlk olarak karar verilmesi gereken detaydır. Çünkü belirlenen tarihte yer bulunabilmesi için önceden harekete geçilmesi gerekir. Gün ve saat kesinleştikten sonra ise davetliler için davetiye basımı gibi çeşitli hazırlıklara geçilebilir. Gelin ve damatlık seçimi de hazırlıkların önemli bir kısmını oluşturur.

Küçüksu Kasrı’nda Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle dillere destan bir düğün isteyenlerin tercihidir. Tarihi güzellikleri barındıran bu yapı, her köşesinde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilmeniz için tarihi dokusu bozulmadan süslenir. Sahil yolunda her alan Küçüksu Kasrı’na ulaşım da oldukça kolay olduğundan, davetlileriniz bulmakta zorlanmayacaktır.

Misafirlerinizi gururla ağırlayacağınız bir düğün törenine imza atmak istiyorsanız, öncelikle mekan konusunda dikkatli davranmalısınız. Tarihi mekanların özelliği bir ruh barındırmasıdır. Yapaylıktan uzak ve asildirler. Bu nedenle düğün organizasyonları için de sıklıkla çiftlerin tercihi olurlar. İstanbulluların şansı ise Osmanlı Döneminden kalan bir çok kasrın bulunması ve davet vermek için elverişli olmasıdır. Üstelik Osmanlı sultanlarına uygun mekanlar olması Küçüksu Kasrı nikah organizasyonlarının da tam konseptine uygun olmasını sağlar.

Küçüksu Kasrı Nerede?

Birçok İstanbullu Küçüksu Kasrı’nı iyi biliyor olsa da yerini tam olarak bilmeyenler olabilir. Boğaziçi’nde Üsküdar ile Beykoz arasındaki sahil yolunda yer alır. Küçüksu Kasrı nerede sorusunu soran misafirlerinizi bu şekilde yanıtlayabilirsiniz. Misafirleriniz dilerse özel aracı ile, dilerse toplu taşıma araçları ile bu mekana kolaylıkla ulaşım sağalayabilir. Geriye ise muhteşem bir düğün gecesinin tadını çıkarmak kalır.

Çiftlerin birbirlerine sonsuza kadar evet dediği ve bir ömür yanında olacağına söz verdiği bu özel gün, elbette özel bir mekanda gerçekleşmelidir. Sevdiklerinizi ise özel bir mekanda ağırlamak istemeniz son derece normaldir. Bunun için Küçüksu Kasrı’nı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak mekanın başka organizasyonlar nedeniyle dolu olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle önceden kararınızı verip rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir.

Küçüksu Kasrı’nda Verilen Davetler

Bir düğün organizasyonu yanında, düğün, nikah, nişan, kına, sünnet ya da mezuniyet gibi bir etkinliğin hazırlığı içinde de olabilirsiniz. Tüm bu etkinlikler düğünlerde olduğu gibi fazla sayıda insanın bir araya gelmesi ile gerçekleşir. Dolayısıyla elit bir mekan ihtiyacı doğar. Küçüksu Kasrı tüm bu etkinlikler için iyi bir mekan adayı olabilir.

Bu büyük etkinlikler yanında toplu yemekler ya da kahvaltı organizasyonları için de uygundur. Dışarıdan turistik amaçlı ziyaret edilebilir. Zamanın mimarisini yansıtması açısıdan İstanbul’un önemli bir değeridir. Birçok yerli ve yabancı turist tarafından ilgi görmüştür. İstanbul ziyaretçileri için önemli bir tarihi eserdir. Etkinliklere ve davetlere açık olması ise büyük bir avantajdır. Bu önemli yapı, düğün, nişan, kına gibi farklı etkinliklere başarılı bir şekilde ev sahipliği yapar.

Küçüksu Kasrı’nın Özellikleri

Şık mimarisi ile dikkat çeker. Osmanlı döneminin izlerini neredeyse her köşesinde taşır. İstanbul’un Küçüksu semtinde yer alır. Ulaşım oldukça kolaydır. Göksu Deresi ile Küçüksu Deresi arasında yer alan bir mekandır. Zamanında Sultan Abdülmecit’in isteği üzerine inşa edilmiştir. Eşsiz mimarisi ile İstanbul’un önemli tarihi zenginliklerinden biridir. Aynı zamanda Küçüksu Kasrı nişan gibi farklı organizasyon fikirleri için de değerlendirilebilir. Tarihi dokusunu günümüze kadar korumayı başarmıştır. Değerli misafirlerinizi gönül rahatlığı ile burada ağırlayabilirsiniz.

Tüm cepheleri ayrı süslemeler içerir. Boğaz manzarasına hakimdir. Misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz ve asaletiyle göz dolduran bir yapı olma özelliğini taşır. Tarihi güzelliklere önem veren ve misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak isteyen kişilerce Küçüksu Kasrı, düğün gecesi için tercih edilebilir. Bu yapı, aynı zamanda fotoğraf çekimi için de sıklıkla tercih edilir. Düğün törenini burada yapacak olsanız bile, düğün saatinden önce fotoğraf çekimi için hazır olabilirsiniz.